VIDEO Tîrgu Mureş - U Cluj 1-1, o remiză cu emoţii venită de la ”centru” » Deaconu repetent

+1 Foto
Alxandru Deaconu a făcut praf meciul dintre Tîrgu Mureş şi U Cluj

Articol de Radu Bichiş  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Arbitrul bucureştean nu le-a acordat clujenilor două penalty-uri clare în prima repriză, iar elevii lui Ionuţ Badea au fost egalaţi în ultimele secunde

Vezi AICI rezumatul VIDEO al meciului FCM Tg. Mureş-U Cluj 1-1

Două erori de începător ale lui Alexandru Deaconu au umbrit startul fulminant al Universităţii în faţa mureşenilor. "Centralul" bucureştean nu a observat ţinerea clară a lui Ghionea din careu asupra lui Szukala (15), iar apoi, inexplicabil, nu a acordat încă un penalty pentru clujeni la faultul clar al aceluiaşi Ghionea asupra lui Marinescu (37).

În plus, l-a iertat şi pe Jamal după ce mijlocaşul lui Sabău l-a ştampilat cu talpa pe Bazzi (24). Fotbal? S-a jucat alert, pe spaţii largi, în viteză şi cu ratări monumentale, gen Cristea (27) sau intervenţii miraculoase, Albuţ după reluarea lui Machado (44).

În partea secundă, Deaconu s-a retras din prim-plan, iar "studenţii" au sancţionat defensiva visătoare a lui Sabău, Gicu Grozav reluînd ca la manual serviciul lui Machado. Duelul s-a încheiat nedecis, după ce tînărul Sergiu Buş a reuşit să puncteze chiar în prelungiri.