Răzvan Lucescu: "Am fi meritat să cîştigăm, au egalat la singura noastră greşeală"

Răzvan Lucescu a urmărit jocul din tribună, fiind suspendat

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 25 septembrie 2011

Antrenorul Rapidului, Răzvan Lucescu, consideră că gruparea din Giuleşti ar fi meritat să iasă învingătoare din derby-ul cu CFR, scor final 1-1.

"Cred că a fost un meci tare, între două echipe bune de tot. Am fi meritat să cîştigăm, am avut şi ultima ocazie în minutul 85, cînd a scăpat singur cu portarul Nicolae Grigore.

Am dominat, ei au venit peste noi în finalul primei reprize. Am avut ocazie prin Teixeira în repriza secundă, la singura noastră greşeală din actul secund au egalat.

Au contat absenţele lui Alexa, Herea şi Romeo Surdu, jucători importanţi într-un astfel de meci. Este bine să ai la dispoziţie cît mai multe variante. Am improvizat în partea a doua, dar am cîştigat prin urcarea lui Burcă în linia de mijloc", a spus Răzvan Lucescu la "Fanatik Show", pe DigiSport 1.

CITEŞTE AICI CRONICA MECIULUI RAPID - CFR CLUJ 1-1, SCRISĂ DE CĂTĂLIN ŢEPELIN!