Wesley, din nou decisiv » FC Vaslui - Voinţa Sibiu 2-0

Wesley a adus victoria echipei sale printr-o "dublă"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 25 septembrie 2011

FC Vaslui a învins cu 2-0 pe Voinţa Sibiu. Golurile au fost marcate de Wesley, în minutele 36 şi 87.

Temwanjera a nimerit bara cu o lovitură de cap din 7 metri(23). În minutul 30, Y. Bello a scăpat singur cu portarul Miron, dar şutul său a fost blocat de goalkeeperul oaspeţilor. Wesley a deschis scorul în minutul 36. Brazilianul a marcat simplu, din 6 metri, după un corner al Vasluiului.

Temwanjera a reluat slab cu capul din doar 6 metri centrarea bună a lui Adailton(56). Papp a arătat şi calităţi de atacant, cînd a trimis peste poartă din foarfecă laterală o centrare a lui Adailton. Wesley a reuşit "dubla" în minutul 87. Brazilianul a marcat cu călcîiul din 6 metri.

ECHIPELE DE START:
FC Vaslui: Cerniauskas - Ad. Gheorghiu, Papp, Farkas, Milisavljevici - Adailton, Pavlovici, R.Costin, Wesley -  Y. Bello,Temwanjera
Rezerve: Puia, P. Jovanovic, Zmeu, Buhăescu, R. Neagu, Balaur
Antrenor: Viorel Hizo

Voinţa Sibiu: Miron - Forika, Tînc, N. Grigore II - Bunea, Dîlbea, Tătar, I. Matei - Maghici, Martinescu, E. Nicola
Rezerve: Dănălache, C. Lungu, Şomodean, Sg. Bar, Antohi, Apostol, Burlacu
Antrenor: Alexandru Pelici