VIDEO Mazilu a calificat-o de unul singur pe Arsenal după o dublă cu Bucovina

Mazilu a marcat două goluri

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Wednesday, 26 October 2011

Atacantul echipei naţionale a României, Ionuţ Mazilu, a marcat ambele goluri ale celor de la Arsenal Kiev, învingători în deplasarea din Cupa Ucrainei cu Bucovina Cernăuţi (0-2).

Românul a deschis scorul cu o lovitură de cap, după un corner de pe partea dreaptă, pentru ca tot el să stabilească scorul final în ultimul minut, după ce a marcat cu toată poarta goală în faţă.

Echipa lui Mazilu s-a calificat, astfel, în optimile competiţiei. Ceilalţi români din lotul celor de la Arsenal, Florin Şoavă şi George Florescu, au evoluat şi ei în partida de Cupă. Primul a fost integralist, Florescu înlocuindu-l pe Quansah la mijlocul reprizei secunde.

Tot astăzi, în Cupa Ucrainei se întîlnesc cele două echipe-fanion ale Ucrainei, Dinamo Kiev şi Şahtior Doneţk.

Vezi AICI golul de 0-1, Vezi AICI golul de 0-2

Cele două goluri de azi îl aduc pe Mazilu la cota şase privind golurile marcate în toate competiţiile în acest sezon. El a înscris în poarta celor de la Şahtior Doneţk.