FOTO Rapid se califică în "sferturi" după 5-0 în faţa Otopeniului

+13 Foto
Otopeni - Rapid, in "optimile" Cupei Romaniei

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 27 octombrie 2011

Rapid s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României după ce a învins-o pe Otopeni cu 5-0, elevii lui Răzvan Lucescu triumfînd fără nici o emoţie.

VEZI AICI GOLURILE

"Giuleşenii" au deschis scorul prin căpitanul din acest meci, Ştefan Grigorie ('32), iar Cassio l-a majorat după o pasă excelentă trimisă de Deac de pe partea dreaptă ('37), stabilind rezultatul la pauză. În mitanul secund, Burcă înscrie primul său gol pentru Rapid şi duce scorul la 3-0 pentru "giuleşteni" ('55). Deac execută perfect o lovitură liberă de la aproape 20 de metri, care se opreşte în poarta lui Oltean ('68), iar Gîngioveanu, intrat pe teren cu 13 minute înainte, închide tabela cu o super torpilă de la 30 de metri ('89).

IATĂ TOATE REZULTATELE DIN "OPTIMILE CUPEI ROMÂNIEI"