Fotbal   •   Cupa Romaniei   •   POLI TIMIŞOARA - STEAUA 2-0

Curtean: "Steaua are echipă bună, dar noi am dat TOTUL" ;)

Duel între Curtean şi Răduţ, sub privirile lui Bourceanu

Articol de Gazeta Sporturilor   —  vineri, 28 octombrie 2011

Cel mai bun om al Timişoarei în victoria cu 2-0 în faţa Stelei în optimile de finală ale Cupei României, Alex Curtean, a explicat care a fost atuul bănăţenilor în confruntarea de aseară.

"Sîntem foarte fericiţi pentru această victorie, am cîştigat în echipamentul aniversar în care vom evolua de acum încolo. Am fost mult mai motivaţi decît Steaua, nu se pune problema să spunem că ei nu formează o echipă bună. Pur şi simplu, aseară am fost noi mai buni.



Ne-a ieşit totul aseară pentru că jucătorii noştri au dat totul. Am avut foarte multe ocazii pe lîngă cele două goluri, scorul putea fi mai mare.



Vrem să jucăm cît mai multe meciuri importante, ne dorim să ajungem cît mai repede în prima ligă. Mi-aş dori ca publicul să fie aşa cum a fost aseară mereu, sau măcar pe jumătate, tot e bine", a spus Alex Curtean la sportro.

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.