Răzvan jubilează după ce a dus Rapidul la două puncte de Dinamo: "A fost cel mai frumos meci la turului"

Răzvan jubilează după ce a dus Rapidul la două puncte de Dinamo

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 30 octombrie 2011

Antrenorul Rapidului, Răzvan Lucescu, s-a declarat mulţumit de evoluţia echipei sale după victoria cu 3-2 în faţa Astrei, succes care a permis urcarea "giuleştenilor" pînă pe locul 2, la doar două puncte de liderul Dinamo.

"O primă repriză excelentă pentru noi timp de 35 de minute şi o a doua reprzită excelentă pentru noi timp de 40 de minute. Ne-am jucat cu ocaziile în cîteva rînduri şi Astra a întors jocul. Am revenit în mod firesc, ţinînd cont de parcursul jocului. Fără să exagerez, putea fi 5-6 la 2, cei de la Astra nici măcar n-au mai putut să intre în careul nostru.

A fost unul dintre cele mai frumoase meciuri ale campionatului. Nu trebuie uitat faptul că Rapid a avut 6 indisponibili şi forţa noastră de joc s-a văzut astăzi.

Eu sînt antrenorul echipei şi nu ştiu nimic de revenirea lui Bornescu", a declarat Lucescu la DolceSport.