Fotbal   •   Liga 1   •   INCIDENTE LA PLOIEŞTI

Narcis Răducan: "Dacă jucătorii vor fi suspendaţi, înseamnă că trăim pe altă lume"

Narcis Răducan spune că, într-o lume normală, nu ar trebui să se pună problema suspendării lui Martinovici şi a lui Stanca

Articol de Gazeta Sporturilor   —  luni, 31 octombrie 2011

Managerul sportiv al Stelei a reacţionat din nou astăzi în urma incidentelor care au avut loc aseară la Ploieşti. "Fapta celui care a intrat nu că e gravă, este incredibil de gravă şi aici cred că nu există dubii, toată lumea e de acord. Astfel de fapte trebuie să dispară de pe orice stadion din România şi de oriunde", a spus Narcis.

Oficialul Stelei s-a referit apoi şi la cele două cartonaşe roşii încasate de steliştii care l-au lovit pe spectatorul care a pătruns pe gazon şi l-a lovit pe Galamaz. "Totuşi, ceea ce nu înţeleg eu e cum se poate pune problema suspendării lui Martinovici şi Stanca. Ce au făcut ei? Au sărit în apărarea colegului lor şi dacă ei n-ar fi intervenit poate că urma şi alt fotbalist să fie lovit. Dacă ei vor fi suspendaţi şi nu se vor anula cele două cartonaşe roşii, atunci înseamnă că trăim într-o altă lume, una paralelă cu cea reală, în care lucrurile sînt atît de evidente că ei nu sînt absolut deloc vinovaţi", a adăugat Răducan.



Comisia de Disciplină a LPF va judea incidentele de la Ploieşti, inclusiv eliminările lui Martinovici şi Stanca, miercuri după-amiază. Comisia de Disciplină nu mai are preşedinte de cîteva zile, după ce Doru Neagu şi-a dat demisia săptămîna trecută.

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.