Fotbal   •   Liga 1   •   RAPID

Zotta a venit să cîştige tot cu Rapid: "Avem toate condiţiile să facem eventul"

Zotta e noul preşedinte executiv al Rapidului

Articol de Gazeta Sporturilor   —  miercuri, 23 noiembrie 2011

George Copos a anunţat deja că noul preşedinte executiv al Rapidului este Constantin Zotta. Oficialul, care va fi prezentat azi într-o conferinţă de presă, e convins că Rapidul poate face anul ăsta o mare performanţă avînd în vedere condiţiile pe care le-a găsit în Giuleşti

"E adevărat, contractul meu este pe 4 ani, se doreşte continuitate. E un moment foarte bun, eu cred că anul acesta Rapidul poate obţine ce nu a obţinut niciodată, adică eventul - campionatul şi cupa. Rapid are un lot foarte bun şi un antrenor de mare valoare.



Cine a trecut pe aici nu uită, Rapidul îţi rămîne în suflet. Eu m-am întors cu mare bucurie, cu elan şi mare încredere", a spus Zotta la Sport Cafe, pe GSP TV.

Noul preşedinte executiv al Rapidului a vorbit şi de plecarea lui Costache din Giuleşti:



"Cristi Costache a venit la Rapid în 2001 cînd eu am fost instalat în funcţia de vicepreşedinte, dar acum el a ales altă cale. Dar cu siguranţă el se va întoarce la un moment dat".

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.