Stranieri

VIDEO » Doman şi Semedo au înscris pentru Hazar Lankaran

Cătălin Doman

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 25 November 2011

Fotbalistul Cătălin Doman a înscris un gol în prima repriză şi a fost eliminat spre finalul meciului pe care echipa Hazar Lankaran, antrenată de Mircea Rednic, l-a terminat la egalitate, scor 2-2, în deplasare cu formaţia Simurq, în etapa a 14-a a campionatului din Azerbaidjan.

Potrivit site-ului oficial al federaţiei azere, Doman, care a fost titular, a înscris în minutul 21. Românul a primit un cartonaş galben, în minutul 39, iar în minutul 80 a mai fost avertizat o dată, fiind şi eliminat.

Al doilea gol al echipei din Lankaran a fost marcat de fostul fotbalist al echipelor CFR Cluj, Steaua şi Unirea Urziceni, Antonio Semedo, în minutul 42. Pentru gazde au înscris Robertas Poşkus '66 şi Rasim Ramaldanov '82.

La Hazar Lankaran au jucat şi Andrei Mureşan şi fostul fotbalist stelist Eder Bonfim, ambii integralişti.

Sursa: Mediafax

VEZI MAI JOS GOLURILE LUI DOMAN ŞI SEMEDO!