VIDEO » El e cel mai bun actor din Liga 1! Beto a căzut fără a fi atins pentru a evita un gol

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 27 noiembrie 2011

Partida de la Sibiu dintre Voinţa şi CFR Cluj, încheiată cu victoria trupei lui Jorge Costa cu scorul de 1-0 a avut parte de un moment controversat, care putea schimba complet soarta partidei.

În minutul 73, la scorul de 0-0, Beto a degajat greşit şi s-a prăbuşit pe teren, fără a fi atins de sibianul Iulian Popa, aflat în spatele său. Arbitrul Radu Petrescu a decis să dicteze fault în atac, în timp ce mingea a ajuns la Dîlbea, care a marcat fără probleme în poarta goală. VEZI AICI FAZA!

Peste 10 minute, arbitrul Radu Petrescu a dictat o lovitură liberă indirectă pentru CFR în careul sibienilor, la o pasă înapoi a lui Tătar spre Miron, iar Renan a deschis scorul.

Nu este prima gafă comisă de portughez, după ce la deerby-ul Clujului, contra lui "U". Acesta a încercat atunci să îl dribleze pe nigerianul Tony, însă atacantul "şepcilor roşii" a interceptat şi a înscris în poarta goală. Citeşte aici mai multe detalii!