Arbitrii continuă seria erorilor! Cojocaru le-a făcut cadou un penalty celor de la Tg. Mureş

+2 Foto
Contactul dintre cei doi, se petrecuse oricum în afara suprafeţei de pedeapsă

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 28 noiembrie 2011

FCM a deschis scorul în minutul 11 al partidei cu Concordia, dintr-un penalty acordat eronat de arbitrul Adrian Cojocaru. "Centralul" a considerat neregulamentar contactul dintre Florin Dan şi Adrian Popa (FOTO), fază la care mijlocaşul Chiajnei a primit cartonaşul galben.

Cojocaru a mai acordat o lovitură de la 11 metri în minutul 31, atunci cînd Bumba a căzut în careu după duelul cu Mamele. Penalty-ul a fost uşor acordat, apărătorul Concordiei împingîndu-l discret pe atacantul gazdelor (FOTO JOS).

În această etapă au mai fost două greşeli uriaşe de arbitraj. La Steaua - FC Braşov, 1-0, Alexandru Deaconu a acordat lovitură de la 11 metri pentru gazde la semnalizarea asistentului Cristi Nica. Reluările au arătat că Mihai Costea a alunecat şi că decizia brigăzii de arbitri a fost greşită. VEZI AICI FAZA VIDEO!

La Sibiu, Radu Petrescu a anulat un gol valabil al Voinţei, în partida cu CFR (0-1), "fluieraşul" fiind păcălit de simularea portarului Beto (VIDEO AICI)