Cluburile din Liga 1 încep protestele împotriva greşelilor de arbitraj. La iniţiativa gazdelor, meciul dintre Voinţa Sibiu şi U Cluj, programat sîmbătă, va începe cu o întîrziere de 10 minute
Supăraţi din cauza greşelilor de arbitraj îndreptate împotriva echipelor lor, conducătorii celor de la Voinţa şi U Cluj au hotărît să ia atitudine. Prima măsură este să înceapă meciul de sîmbătă cu o întîrziere de 10 minute, scrie Ziua de Cluj.
"Sînt cele mai proaste arbitraje de cînd am intrat în fotbal. Nu se poate ca munca ta să fie călcată în picioare într-un asemenea hal. Am discutat cu cei de la Sibiu, care au venit cu ideea, şi ne vom alătura protestului lor", a spus Florian Walter.
Walter a acuzat, la finalul partidei de duminică, penalty-ul primit de Oţelul, precum şi neacordarea unei lovituri de la 11 metri pentru "U", la duelul dintre Boştină şi Costin.
{{text}}