Şumudică şi-a luat revanşa după Braşov - Astra 2-0

+23 Foto
Imagini de la FC Braşov - Astra

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 03 decembrie 2011

Marius Şumudică s-a impus cu 2-0 în faţa fostei sale echipe, Astra Ploieşti, la capătul unui meci dominat clar de formaţia braşoveană şi a urcat pe locul 11, adunînd 18 puncte, cu 4 mai mult decît echipa de pe prima poziţie retrogradabilă.

Kovacs i-a arătat cartonaşul roşu lui Miranda după ce "ploieşteanul" l-a lovit cu cotul pe Machado şi Pedro Moutinho a deschis scorul  5 minute mai tîrziu, impingînd în poartă un balon respins de Silviu Lung). Cu 9 minute înainte de finalul primei rerize, Bruno Miguel a fost autorul unui autogol de cascadorii rîsului, şutînd în propria poartă fără ca vreun adversar să-l incomodeze

Astra ratează oportunitatea de a urca pe un loc de Europa League şi rămîne cu 24 de puncte adunat în 16 etape.