Fotbal   •   Liga 1   •   DINAMO - STEAUA, LUNI, 20:30, DIGISPORT 1 ŞI LIVETEXT PE GSP.RO ŞI M.GSP.RO

Declaraţie emoţionantă a lui Dică înaintea derby-ului: "Steaua e icoana mea!"

Nicolae Dică

Articol de Gazeta Sporturilor   —  duminică, 04 decembrie 2011

Nicolae Dică încearcă şi el să-şi motiveze foştii coechipieri de la Steaua înaintea derby-ului cu Dinamo.

"Sigur vor fi mai motivaţi decît au fost la meciul cu Schalke, fiindcă un succes contra lui Dinamo i-ar ajuta să-şi spele toate păcatele de pînă acum. Loturile mi se par echilibrate, cred că Steaua e în stare să bată în Ştefan cel Mare. Eu nu mai sper să îmbrac tricoul roş-albastru, dar clubul va rămîne mereu ca o icoană pentru mine", a spus Dică.



Dică a marcat în ultimul meci direct dintre cele două echipe, finala Cupei disputată în mai şi cîştigată de Steaua cu 2-1.



Derby-ul dintre Dinamo şi Steaua se va disputa mîine seară, cu începere de la ora 20:30, în direct pe DigiSport 1 şi liveTEXT pe GSP.RO şi m.gsp.ro.

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.