Rapid ajunge la două puncte de Dinamo după 2-0 cu Sportul

+31 Foto
Rapid s-a impus fara probleme in fata Sportului, 2-0

Articol de Gazeta Sporturilor   —  duminică, 04 decembrie 2011

Echipa lui Răzvan Lucescu a trecut de Sportul Studenţesc fără prea mari probleme şi scorul de 2-0 ar fi putut fi dublat cu uşurinţă de ocaziile lui Ciprian Deac şi Ovidiu Herea, care au pus în pericol poarta apărată de Popescu.

VEZI MAI JOS GALERIA FOTO

Ciprian Deac a deschis scorul după 23 de minute de joc, profitînd de o eroare a defensivei adverse care i-a dat posibilitatea să finalizeze nemarcat din 7 metri. 11 minute mai tîrziu, Nicolae Grigore a majorat diferenţa de pe tabelă cu o lovitură de cap.

Cu cele 3 puncte cîştigate în etapa a 16-a, Rapid rămîne pe locul 3, dar se apropie la două puncte de liderul Dinamo, care are un meci mai puţin disputat.

VEZI AICI LIVETEXT DESFĂŞURAREA MECIULUI

Rapid: Coman - Creţu, M.Antonio, Oroş, Bozovici - Grigore, Alexa, Grigorie - M.Roman, Pancu, Deac Rezerve: Straton, Herea, Burcă, Sburlea, Surdu, Apostol, Teixeira

Sportul: Popescu - Patriche, Raţiu, Lung, Maxim - Lazăr, Ghinga, Nicola, Ferfelea - Dobre, Curelea

Rezerve: Samoilă, Secăreanu, Cioranu, Tîrnăcop, Cheţan, Nistor, Truţă