Cupa Romaniei

Sezon încheiat pentru Bud » "Am tot genunchiul rupt, nu am dormit toată noaptea" :(

Articol de Cosmin Prişcă  —  Friday, 09 December 2011

Accidentare horror pentru medieşeanul Cristi Bud aseară, în partida cu Poli Timişoara din cadrul "sferturilor" Cupei. Gaz Metan s-a impus cu 1-0 pe "Dan Păltinişanu", golul fiind înscris chiar de Bud în minutul 8.

La o pătrundere pe partea stîngă, atacantul Gazului a driblat spre interior, moment în care a fost faultat de căpitanul lui Poli, Cristian Scutaru. Bud a părăsit terenul pe targă, urlînd de durere, fiind transportat imediat la spital.

"Am făcut aseară un RMN la Timişoara, am avut noroc cu doctorul Pătraşcu. A văzut meciul şi a deschis clinica pentru a face controlul. Mi-a dat verdictul, tot genunchiul e rupt. Meniscul, ligamentele, tot...

Am avut dureri foarte mari, nu am dormit toată noaptea, genunchiul e tare umflat, am o proteză, e imobilizat, nu pot să îl mişc. Mîine mai fac un RMN la Cluj, sper ca în 6-8 luni să revin", a spus Cristi Bud pentru gsp.ro.