Beto a măsluit barele! » Steliştii le-au ţintit pe toate trei în prima repriză

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 10 December 2011

Steaua a dominat prima parte a meciului cu CFR-ul, dar s-a văzut condusă la pauză, scor 1-0 pentru ardeleni.

Beto a scăpat cu faţa curată în prima repriză, fiind salvat de fiecare dată de barele porţii. Prepeliţă a ieşit la rampă încă din minutul 9, cînd a încercat o execuţie surpriză de la 20 de metri. Şutul său a trecut de Beto, dar transversala s-a opus unui gol de excepţie.

Eroul din meciul cu Dinamo, Raul Rusescu, a ţintit şi el stîlpul din dreapta lui Beto, trimiţînd balonul la rădăcina barei cu capul din 6 metri.

Prepeliţă a încercat din nou să-l învingă pe portarul ardelenilor chiar în minutele de prelungire ale primei reprize. Şutul său a lovit în plin bara din stînga lui Beto, clujenii intrînd la cabine cu un avantaj minim de 1-0. Partida s-a încheiat cu scorul de 1-1.