Fotbal   •   Liga 1   •   pandurii - concordia 5-2

Grigoraş: "Cei care m-au angajat, au ştiut de ce" ;)

Petre Grigoraş

Articol de Gazeta Sporturilor   —  marți, 13 decembrie 2011

Unul dintre cei mai buni antrenori din Liga 1, Petre Grigoraş, spune că rezultatele bune ale Pandurilor au venit ca urmare a condiţiilor de la club şi a faptului că şefii nu se implică în munca lui.

"Am parte de linişte aici, la echipă. Dacă tot m-au angajat, au ştiut de ce, au crezut în mine. Cînd angajezi pe cineva ca antrenor, pui în balanţă calităţile şi defectele. Viaţa face întotdeauna surprize plăcute şi neplăcute, dar eu am avut noroc să lucrez cu oameni care ştiau care este poziţia lor în cadrul clubului", a spus Grigoraş la Sport Total FM. Acesta rămîne modest, în ciuda  rezultatelor bune din acest tur de campionat: "În orice domeniu contează să fii vertical. Ce rost ar avea să apar în faţă şi să mă fălesc cu ce-am făcut la echipă? Ce am făcut, i-am injectat?



Pandurii au învins aseară Concordia, 5-2, în ultimul meci al turului şi au terminat pe 5 după prima jumătate a campionatului



Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.