International   •   Europa League   •   MACCABI HAIFA - SCHALKE 0-3

Marcel Răducanu: "Marica a jucat şi pentru Steaua, s-a văzut asta"

Marica a marcat golul doi al lui Schalke

Articol de Gazeta Sporturilor   —  joi, 15 decembrie 2011

Fosta glorie a Stelei, Marcel Răducanu, a spus că evoluţia bună a atacantului român al lui Schalke, Ciprian Marica, din meciul cu Maccabi Haifa (3-0 pentru nemţi) a venit în urma unei motivări suplimentare, aceea de a ajuta echipa lui Ilie Stan să se califice în primăvara europeană.

"Am vorbit cu Gabi Mărgărit, secundul Stelei, i-am spus că nu există aici, în Germania, ca o echipă să nu joace corect meciurile. Ăştia sînt altfel aici.



Cei mici au vrut să demonstreze că merită să joace în prima echipă. Marica a jucat foarte bine ieri. A luptat tot timpul, sînt sigur că a jucat şi pentru Steaua. S-a văzut asta.



Acum trebuie să dovedească Steaua, cu echipele importante. Sper să nu vină formaţiile din Manchester. E bine că sînt optimişti, pozitivi, dar trebuie să rămînem cu picioarele pe pămînt. Dacă mai iau 2-3 jucători buni în iarnă, vom vedea. Dar şi lor le va trebui timp să se acomodeze", a spus Marcel Răducanu la "DigiSport Special".

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.