FOTO » "U" Cluj - CS Mioveni 2-2, după un meci cu trei eliminări

+21 Foto
Imagini de la U Cluj - CS Mioveni

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 18 decembrie 2011

"U" Cluj şi CS Mioveni sau remizat în cel de-al doilea meci al zilei în Liga 1, scor 2-2.

Oaspeţii au deschis scorul prin Ayza, în minutul 39, la o gravă greşeală a portarului lui U, Matache, imediat după ce Pele, fundaşul ardelenilor, a fost eliminat.

Claudiu Niculescu a egalat în minutul 54, însă Olteanu a readus-o în avantaj pe CS Mioveni două minute mai tîrziu. În minutul 69, arbitrul Cojocaru a dictat penalty şi cartonaş galben, apoi roşu pentru Dan Săndulescu. Claudiu Niculescu a restabilit egalitatea din lovitura de la 11 metri.