FOTO » Pavlovici a luat "roşu" direct pentru talpă, apoi s-a certat cu Hizo. Deac a fost eliminat şi el

+7 Foto
Captură: DigiSport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Tuesday, 20 December 2011

În minutul 36, imediat după golul egalizator al Rapidului, mijlocaşul defensiv al Vasluiului, Milos Pavlovici, a văzut direct cartonaşul roşu pentru un atac tare asupra lui Dan Alexa.

Pavlovici i-a aplicat o talpă pe laba piciorului lui Alexa şi a fost trimis imediat la vestiare de arbitrul Istvan Kovacs. Pe drumul spre cabine, sîrbul a avut o contră verbală extrem de dură cu antrenorul său, Viorel Hizo.

Peste doar patru minute, Rapid a marcat golul de 2-1, prin Ciprian Deac, cel care reuşise în minutul 35 să restabilească egalitatea.

În minutul 50, fundaşul Cristian Oros a rămas inert pe gazon după ce a respins cu capul o minge şi s-a lovit cu faţa de gazon în cădere.

Peste doar 4 minute, rapidistul Ciprian Deac a fost şi el eliminat după o intrare asupra unui adversar. Deac a văzut al doilea cartonaş galben, după cel văzut în minutul 17, atunci cînd putea fi eliminat direct după o intervenţie extrem de dură asupra lui Papp.

VEZI MAI JOS IMAGINI CU INTERVENŢIA LUI PAVLOVICI ŞI DISPUTA SA CU HIZO!