Mijlocaşul dreapta al lui Dinamo, Laurenţiu Rus, este de părere că o eventuală plecare a lui Marius Niculae nu ar lăsa formaţia "alb-roşie" descoperită în atac.
Atacantul "cîinilor" ar putea semna cu o echipă din Asia.
"Marius Niculae a fost un creier al lui Dinamo, un stîlp, ne-a adunat pe toţi lîngă el în momentele grele. Va fi o pierdere pentru Dinamo, din punctul meu de vedere. Dar dacă va fi bine pentru el să plece cred că vor fi jucători de valoare care să îi ia locul.
Dacă vor veni jucători care să ne ajute, care să fie pozitivi în tot ceea ce pregătim noi, cu siguranţă va fi nevoie de ei. Vor fi multe meciuri, vor fi accidentări, suspendări", a spus Laurenţiu Rus pentru DigiSport.
Citeşte şi: VIDEO Marius Niculae a oferit o exclusivitate la Ştirile Antenei 1: "Aş putea pleca în Asia!"
{{text}}