VIDEO Momente ireale pe Emirates: Regele s-a întors! Henry a calificat-o pe Arsenal în Cupă

Henry a înscris și i-a entuziasmat pe fanii "tunarilor" Foto: Daily Mail

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 10 ianuarie 2012

Arsenal Londra s-a calificat mai departe în FA Cup după 1-0 cu Leeds. Golul a fost marcat de Thierry Henry, în minutul 78, la 12 minute după ce intrase pe teren. VEZI AICI GOLUL LUI HENRY!

Henry l-a înlocuit pe Chamakh, în uralele fanilor de pe Emirates, care şi-au primit cum se cuvinte idolul, la primul meci de la revenirea la Arsenal, împrumut două luni de la New York Red Bulls. Sub privirile bunului său prieten, David Beckham, francezul de 34 de ani i-a răsplătit, marcînd golul decisiv al partidei.

În următoarea fază a competiţiei, Arsenal va juca tot acasă, cu Aston Villa.

Arsenal: Szczesny, Coquelin, Koscielny, Squillaci, Miquel, Song, Arteta, Ramsey, Oxlade-Chamberlain, Arshavin, Chamakh
Leeds: Lonergan, Thompson, Lees, O'Dea, White, Townsend, Clayton, Vayrynen, Pugh, Nunez, Becchio