FOTO Dinamo, învinsă de o echipă din Kazakhstan cu 1-0

+11 Foto
Dinamo - FK Taraz

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Wednesday, 25 January 2012

Dinamo a pierdut prima partidă de pregătire din turneul susţinut în Antalya, împotriva echipei din Kazakhstan, FK Taraz (0-1), la capătul unui meci în care Pătraşcu a ratat cele mai mari ocazii de gol.

Antrenorul liderului din Liga 1, Liviu Ciobotariu, nu s-a putut baza pe 7 fotbalişti, convocaţi pe durata primului cantonament la loturile naţionale.

Dinamo a alternat momentele bune de joc cu minutele în care nu a putut să iasă din propria jumătate de teren şi a fost prinsă pe picior greşit la golul înscris de Taraz, în minutul 70.

Următorul "amical" al dinamoviştilor va avea loc pe 28 ianuarie în faţa austriecilor de la SV RIED.

VEZI MAI JOS GALERIA FOTO

DINAMO: 23.Naumovski - 26.Rus, 15.Scarlatache, 30.Moţi, 3.Pulhac, 6.D.Stoica, 14.Bucşă, 22.Strătilă, 16.Curtean, 25.Dănciulescu, 19.Liviu Ganea

TARAZ: 33.Oshtrakovici - 25.Aitbaev, 4.Mehmetovici, 17.Shkalic, 5.Kurgulin, 15.Aiakate, 13.Sobolev, 23.Vukman, 76.Lecici, 32.Sergienko, 24.Perici