Stranieri

VIDEO Olăroiu, furios după 0-4 în deplasare cu Al Jazira: "Nici cu poarta goală n-am fi marcat!"

Cosmin Olăroiu

Articol de Theodor Jumătate  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Fără Rădoi, accidentat, Al Ain a fost spulberată în Cupa Emiratelor de o echipă care a jucat o oră în 10 oameni

În campionat, Olăroiu e lider, cu trei puncte avans. În Emirates Cup, a ajuns pe locul 3 în grupa A, la 6 puncte de Al Jazira şi la două de Dubai CSC. Şi numai primele două echipe se califică în semifinale.

Vineri seară, fără Rădoi şi fără ghanezul Gyan, golgeterul plecat la Cupa Africii, Al Ain a avut 60 de minute avantaj numeric, la 0-1, şi nu a găsit plasa. Două bare, multe alte ocazii ratate, iar pe contre Al Jazira puncta fără pauză. Aşa a primit Olăroiu trei goluri în repriza secundă, enervîndu-l cumplit pe marginea terenului.

"Cine joacă trebuie să marcheze. Dacă au şanse, să nu-şi bată joc de ele. Am controlat meciul, dar nici cu poarta goală n-am fi dat gol", a declarat antrenorul. "Şi în timp ce noi ratam, Al Jazira a înscris patru goluri din patru ocazii".