FOTO » Steaua cîştigă de la punctul cu var primul amical al iernii, 2-1 cu Levski Sofia

+13 Foto
Imagini de la Steaua - Levski Sofia

Articol de Raed Krishan (foto)  —  duminică, 29 ianuarie 2012

Steaua a cîştigat primul amical din această pauză de iarnă, 2-1 contra echipei bulgare Levski Sofia.

Bulgarii au deschis scorul în minutul 39, prin Tsvetkov, care a înscris plasat din marginea careului, însă "roş-albaştrii" au egalat imediat, prin Cristi Tănase, care a transformat cu siguranţă un penalty dictat pentru un fault asupra lui Brandan.

Tot din lovitură de la 11 metri a preluat Steaua conducerea în minutul 75. Tibi Bălan a obţinut penalty-ul, iar Rusescu a transformat fără emoţii.

VEZI MAI JOS  O GALERIE FOTO DE LA MECI!

Echipa de start: Tătăruşanu - Dănănae, Chiricheş, Iliev, Pîrvulescu - Chipciu, Prepeliţă, Brandan, Tănase - Tatu, Machado.

Echipa din repriza a doua: Stanca - Martinovici, Gardoş, Geraldo, Lupu - T. Bălan, Bicfalvi, Răduţ, Fl. Costea - Rusescu, M. Costea

Următorul amical al Stelei se va juca marţi, contra formaţiei poloneze Legia Varşovia, în direct pe DigiSport şi liveTEXT pe GSP .RO de la 17:30.