FOTO Vaslui a pierdut primul meci fără Hizo, 1-2 cu Bialystok

+6 Foto
Vaslui a pierdut primul amical fără Hizo

Articol de Alex Nicodim (foto)  —  duminică, 29 ianuarie 2012

Fără Viorel Hizo Vasluiul a pierdut în faţa Jagellloniei Bialystok, locul 10 din prima ligă poloneză, scor 1-2.

Deşi au condus cu 1-0, graţie reuşitei cu capul a lui Wesley din minutul 8, moldovenii au fost imediat egalaţi egalaţi. Bialystok a obţinut victoria după o minge scăpată pe lîngă bară de tînărul portar Luca la o lovitură de colţ.

N'Doye a revenit ca titular la Vaslui, dar nu s-a remarcat decît printr-un şut anemic. Adailton, lăsat la conducerea echipei pînă la sosirea noului antrenor, s-a remarcat doar în repriza secundă cînd a fost aproape  de o încăierare cu un adversar. La partidă a asistat şi fostul portar al Vasluiulu, Dusan Kuciak, acum la Legia Varşovia.

Vaslui - Bialystok    1-2
A marcat Wesley (8)
FC Vaslui: Straton - Milanov, Balauru, M. Constantin, Luz - Bujor, Ndoye, Zmeu, Popovici - Wesley, Yero Bello.
Au mai jucat: Luca, Milislavjevici, P. Jovanovici, Costin, Braganca, Buhăescu, Temwanjera, Adailton, Glisici