Amicale

Astra a debutat cu dreptul în Antalya. 2-1 cu Hradec

Marius Tigoianu

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 07 februarie 2012

Formaţia Astra Ploieşti a câştigat, marţi, cu scorul de 2-1, meciul amical susţinut în compania echipei cehe FC Hradec Kralove, din cadrul stagiului de pregătire din Antalya, informează site-ul oficial al grupării ploieştene.

Scorul a fost deschis încă din minutul 8, de către Bogdan Rusu. Egalată înainte de pauză, Astra a reuşit golul victoriei prin Fatai, care a transformat un penalti în minutul 79.

Formula de început decisă de Antonio Conceicao a fost: Lung - Mihalache, Găman, Oprsal, Junior Morais, Seto, Pătraşcu, Spadacio, Bajenaru, Laionel, Rusu.

După pauză au mai jucat: Lungu, Bărboianu, Ricardo, Ţigănaşu, Tigoianu, Vădrariu şi Fatai. În min 65, Stan l-a schimbat pe Laionel, iar De Amorim pe Spadacio., conform mediafax.

Vineri, Astra va juca un amical cu bieloruşii de la Neman Grodno.