VIDEO Idol în Brazilia, urît de vecini! Ronaldinho a fost scuipat de un puşti argentinian

Ronaldinho, în tricoul lui Flamengo (foto: sobreisso.com)

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 16 februarie 2012

Fostul star al Barcelonei şi al italienilor de la AC Milan, Ronaldinho, nu este iubit deloc în Argentina

Azi dimineaţă, la meciul de Copa Libertadores dintre Lanus şi Flamengo, brazilianul a fost victima unei faze neplăcute. Încercînd să execute o lovitură de la colţul terenului, Ronaldinho a fost scuipat de un copil aflat în tribună, în timp ce alţi spectatori au aruncat cu brichetele înspre el.

Deşi Ronaldinho nu a strălucit, Flamengo a scos un egal în Argentina, scor 1-1. Echipa "Dinţosului" a deschis scorul chiar înainte de pauză, prin Moura. Carranza a egalat pentru gazde cu un sfert de oră înainte de final.

În celălalt meci al grupei, Emelec s-a impus în faţa paraguayenilor de la Olimpia Asuncion, scor 1-0.

Vezi mai jos VIDEO cu nefericitul moment!