Steaua trebuie să întoarcă rezultatul de 0-1 din tur, misiune foarte dificilă în opinia lui Dumitru Dragomir. Preşedintele LPF spune ce ar trebui să facă jucătorii lui Ilie Stan pentru a-i depăşi pe olandezi şi care e marele atu al adversarei roş-albaştrilor
"Dacă nu le dau spaţii olandezilor şi dacă aleargă de două ori mai mult ca ei, pot face o figură frumoasă. Ca valoare, Twente este peste Steaua. Mă îndoiesc că mutările din echipă pot schimba ceva, dar sper să le iasă.
Nu-l schimbă Gigi pe Ilie Stan pînă în vară. Twente are aria de selecţie din toată oamenirea la copii. Ei dacă află că în Costa Rica este un puşti de 12 ani super-talentat, trimit 4-5 scouteri să-l vadă, dau 500.000 pe el şi apoi îl vînd cu 10-15 milioane, asta e diferenţa", a spus Dragomir la Dolce Sport.
Twente - Steaua va începe de la 20:00, în direct la Pro tv şi liveTEXT pe GSP.RO
{{text}}