Europa League

Liţă Dumitru: "Tătăruşanu face nişte greşeli impardonabile, era altul cînd era antrenat de Nae"

Tătăruşanu a gafat la golul marcat de Chadli în minutul 29

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 23 februarie 2012

Fostul mare fotbalist al Stelei, Liţă Dumitru, a comentat prestaţia din prima repriză a jocului cu Twente a portarului Ciprian Tătăruşanu.

"Păcat că au luat golul pe care l-au luat. Rămîn la ideea că Tătăruşanu greşeşte pentru că nu este antrenat cum trebuie. Nu ştiu pe cine a antrenat Costică Dumitru înainte. Acum un an, el era altul atunci cînd era antrenat de Nae. S-a dus spre minge relaxat, a alunecat şi era normal să greşească. Păcat, pentru că la cum a arătat jocul nimic nu arăta faptul că Steaua urma să ia gol.

Cred că, de cînd s-a accidentat Tătăruşanu în toamnă la gleznă, lucrurile s-au schimbat în ceea ce îl priveşte. În locul lui a intrat atunci Stanca în poartă şi de cînd a revenit nu a mai fost acelaşi. Poate că nici nu se mai pregăteşte la fel pentru că face nişte greşeli impardonabile.

Steaua a jucat bine pînă la 16 metri. Dacă rămînea 0-0 la pauză, nu se ştia rezultatul", a spus Liţă Dumitru la "Contraatac", pe GSP TV.

Citeşte şi: TĂTĂRUŞANU a comis-o din nou! I-a făcut cadou încă un gol lui Twente