VIDEO » Ceahlăul - Sportul 1-2 » "Studenţii" se impun la Piatra Neamţ cu un gol spectaculos al lui Andrei Lungu

Andrei Lungu

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 05 martie 2012

Sportul a cîştigat primul meci din 2012 în deplasarea de la Piatra Neamţ, 2-1 cu Ceahlăul.

Sportul a deschis scorul în minutul 28, atunci cînd Ferfelea a transformat excelent o lovitură liberă de la 20 de metri de poarta lui Villadsen (VIDEO). Bucuria "studenţilor" a durat un singur minut, Gafiţa egalînd la faza următoare cu un şut din interiorul careului (VIDEO).

Andrei Lungu a făcut diferenţa în favoarea Sportului, marcînd în minutul 36 cu un şut plasat, la centrarea de pe dreapta a lui Beţa (VIDEO).

Antrenorul nemţenilor, Costel Enache, nu a putut conta pentru acest joc pe Lucas Garcia, accidentat, în timp ce Daniel Isăilă nu i-a avut la dispoziţie pe Curelea (accidentat), Varga (indisponibil) şi Stelian Stancu, fără drept de joc. Sportul a avut pe bancă doar patru jucători.

În tur, scorul a fost egal în "Regie", 1-1.