VIDEO + FOTO Pandurii lui Grigoraş nu îi lasă pe "cîini" să zburde » Dinamo nu profită de remiza CFR-ului

+9 Foto
Pandurii - Dinamo

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 10 martie 2012

Dinamo a ratat azi şansa de a se desprinde la 3 puncte faţă de principala urmăritoare, CFR Cluj, remizînd cu Pandurii, scor 2-2

.

Ardelenii au remizat şi ei ieri, 1-1, pe terenul celor de la Gaz Metan şi puteau pica la 3 lungimi în spatele "cîinilor" dacă dinamoviştii ar fi profitat de pasul greşit la "feroviarilor". Viera a deschis scorul în minutul 6, dar Dinamo a întors rezultatul prin "veteranii" Dănciulescu şi Niculae. După pauză însă, chiar dacă rămăseseră în zece jucători, Voiculeţ fiind eliminat, Pandurii au atacat în continuare, reuşind să obţină o lovitură de pedeapsă.

Click aici pentru comentariul liveTEXT!

Pintilii a transformat fără emoţii, iar gorjenii putea chiar obţine toate cele trei puncte dacă Batin nu ar fi tratat cu atîta uşurinţă situaţiile de unu la unu cu portarul advers.

Pandurii: Mingote - Unguruşan, Viera, Cardoso, Al. Vlad - Voiculeţ, Pintilii, Nistor - Maxim, Batin, Ibeh
Antrenor: Petre Grigoraş
Rezerve: D. Lazar - I. Rada, R. Dumitru, C. Cristea, Lemnaru, Al. Grigoraş, Al. Neagu

Dinamo: Bălgrădean - Luchin, Dr. Grigore, Moţi, Scarlatache - Rus, D. Kone, C. Munteanu, Alexe - Dănciulescu, Niculae

Observator: Ion Turculeanu (Craiova)
Observator: Nicolae Grigorescu (Timisoara)

"Cîinii" pot profita de pasul greşit al echipei antrenate de Jorge Costa. Dar trebuie să învingă Pandurii lui Petre Grigoraş, revelaţia turului. Avantajul dinamoviştilor poate fi faptul că adversarii de azi au pierdut cîţiva jucători- Chiricheş, Stromajer sau Vranjes.

Dinamo: Bălgrădean - Luchin, Dr. Grigore, Moţi, Scarlatache - L. Rus, D. Kone, C. Munteanu, Alexe - Dănciulescu, M. Niculae
Rezerve: Naumovski, Pulhac, C. Matei, D. Stoica, Platini, Tameş, Strătilă