"Cîinii" au pierdut ruşinos şi au picat pe 2 » Dinamo - Sportul 1-3

+16 Foto
Dinamo - Sportul. foto: Raed Krishan

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 17 martie 2012

Dinamo a pierdut pe teren propriu cu Sportul, 1-3. Niculae a deschis scorul în minutul 2, iar Nistor(15), Ferfelea(32) şi Lazăr(81) au marcat pentru "stundenţi"

Dinamo a fost condusă la pauză de Sportul, 1-2. "Cîinii" au început în forţă, şutul lui Dănciulescu de la marginea careului a fost deviat de Niculae în poartă(2). Sportul a revenit spectaculos. Nistor a egalat cu capul în minutul 15, iar mingea trimisă de Ferfelea din lovitură liberă a fost scăpată în poartă de Bălgrădean(32).

Sportul a început mai bine repriza secundă. Lazăr şi Ferfelea s-au jucat cu fundaşii dinamovişti şi anunţau dezastrul în Ştefan cel Mare. "Cîinii" au ieşit din corzi, iar Niculae, C. Munteanu(bară de la 25 de metri) şi Platini au trecut pe lîngă egalare.

Valentin Lazăr a dat lovitura de graţie în minutul 81, cînd l-a învins pe Bălgrădean cu un şut la colţul lung.

Dinamo a suferit o înfrîngere dureroasă şi a pierdut primul loc.