VIDEO Belgienii spun că e golul sezonului! Execuţia de vis, aplaudată de toţi fanii adverşi ;)

SPO

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 19 March 2012

Un meci din prima ligă belgiană, dintre Gent şi Kortrijk, a adus un nou gol la galeria celor mai frumoase reuşite ale anului 2012

În minutul 78 al întîlnirii, la scorul de 2-0 pentru Gent, atacantul oaspeţilor, sîrbul Dalibor Veselinovic, a amuţit stadionul şi apoi i-a ridicat pe oameni în picioare cu un gol spectaculos, marcat din foarfecă.

Reuşita a contat doar la impresia artistică, deoarece Gent a marcat încă un gol în prelungiri şi a învins cu scorul de 3-1.

Veselinovic este împrumutat de la Anderlecht şi face spectacol la Kortrijk, pentru care a înscris trei goluri în ultimele trei partide şi opt în total, în sezonul curent.

"Marchezi un gol ca acesta o singură dată în viaţă. A fost ca un gol marcat de Ronaldinho. Am văzut reluările şi pot să confirm că a fost deosebit de frumos" - Dalibor Veselinovic, atacant Kortrijk