Cifre dezastruoase » Tatu a urcat pe locul doi în topul celor mai penibili atacanţi ai Stelei

Tatu este contestat de fani

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 26 martie 2012

Deşi este în continuu contestat de fani, iar evoluţiile sale în meciurile Stelei nu se ridică la nivelul aşteptărilor, Tatu rămîne preferatul lui Gigi Becali, iar acest lucru îi facilitează prezenţa în primul ”11” al ”roş-albaştrilor”.

Fanii nu-l mai suportă » Tatu a fost iar cel mai slab şi a fost huiduit

De cînd a venit la Steaua, Tatu nu a fost niciodată lăsat pe banca de rezerve la meciurile din Liga 1, indiferent că antrenor a fost Levy sau Ilie Stan. El a bifat 17 etape, toate ca titular, în restul de 5 etape absentînd din cauza unei accidentări în tur.

Gigi Becali despre Tatu: ”Fără Tatu nu se poate. E indispensabil”

Brazilianul pe care MM îl vede extrem de important pentru Steaua a urcat deja pe locul 2 în topul celor mai ruşinoşi atacanţi al roş-albaştrilor. Tatu are 1.276 de minute consecutive fără gol marcat şi doar Opriţa îl depăşeşte în ultimii 10 ani, cu 1.774 de minute.

Tatu aruncă în aer relaţia lojă-bancă înaintea meciului de diseară, cu Gaz Metan!

Ilie Stan va schimba sigur primul "11" cu Gaz Metan faţă de cel aliniat la Tg. Mureş. Unele schimbări le va face forţat de accidentările jucătorilor, însă intenţionează să producă una care însă depinde de Gigi Becali. Tehnicianul ar dori un cuplu de atacanţi fie din Rusescu-Florin Costea, fie din Rusescu-Nikolici, însă la discuţiile pe care le-a avut pînă acum cu Gigi Becali, acesta l-a anunţat că nu e de acord ca brazilianul să fie trecut ca rezervă.

1.276 de minute consecutive în campionatul Ligii 1 în care nu a marcat
239 de zile au trecut de cînd a marcat ultimul său gol pentru Steaua în Liga 1, pe 31 iulie 2011 în Steaua - Mioveni 4-0