Fotbal   •   Liga 1   •   STEAUA

"Vamă" îi dă replica lui Becali: "Şi eu m-am jucat cu tine, n-aş fi trădat suporterii Rapidului" » De ce nu i-a răspuns la telefon

Articol de Gazeta Sporturilor   —  marţi, 27 martie 2012

Dinu Gheorghe a fost aproape de Rapid şi de Steaua în ultimele două zile, dar pînă la urmă a rămas tot şomer. Ieri era instalat în funcţia de manager general la roş-albaştri, însă azi figurează pe acest post Mihai Stoica.



"Eram la masă cu Răzvan Lucescu în Braşov cînd m-a sunat prima dată Becali. El m-a întrebat dacă mă duc la iar la «ţi» şi eu i-am răspuns «dar ce să fac, să merg la Steaua?». Aşa au început discuţiile cu Steaua. Ştiam că se joacă, am bănuit, dar am vrut să mă joc şi eu.



De ce nu i-am răspuns azi la telefon? Pentru că mi-am propus să nu vorbesc cu nimeni. Eu n-am să trădez niciodată suporterii Rapidului", a declarat Dinu Gheorghe la Digi Sport Special.



"Dacă Gigi a zis că eu sînt periculos doar împreună cu Răzvan, pot şi eu să spun că nici Răzvan nu e periculos fără mine. Oricum, ţin minte că i-am dat nişte bătăi cu Răzvan Lucescu...", a spus "Vamă", care a adăugat: "Dacă aş fi apucat să vorbesc cu Gigi imediat după meciul cu Gaz Metan, i-aş fi spus să-l ţină pe Ilie Stan".



Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.