Diverse

Urmează Barcelona? » Echipa sub 10 ani a Academiei lui Hagi s-a calificat în "sferturile" turneului "Mundialito"

Echipa sub 10 ani a Academiei de fotbal Gheorghe Hagi s-a calificat în sferturile de finală ale turneului internaţional "Mundialito"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 06 aprilie 2012

care se desfăşoară în Portugalia, după ce a eliminat în faza optimilor formaţia Canillas, cu scorul de 6-0.

În faza 16-imilor de finală echipa Academiei Hagi a dispus de Elche, cu scorul de 3-2. În următoarea etapă a competiţiei, adversarul echipei române va fi Recreativo de Huelva.

În celelalte meciuri vor avea loc următoarele partide FC Barcelona - Everton, Betis Sevilla - Vasco da Gama şi Ajax Amsterdam - GD Fabril.

În cazul în care se va califica în penultimul act al competiţiei, echipa Academiei Hagi va întîlni învingătoarea dintre FC Barcelona şi Everton.

(sursa: Mediafax)