Dinamo - Petrolul 1-3 » "Căţeluşi" de pluş, jucăria nou-promovatelor

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 07 April 2012

Elevii lui Ciobotariu s-au făcut de rîs din nou în faţa unei nou-promovate, după episodul Sportul. Dinamo a pierdut în această seară cu acelaşi scor şi cu Petrolul, 1-3. A fost al treilea meci consecutiv pierdut de alb-roşii pe propriul teren.

Prima repriză a fost "flower power", fără nici o ocazie importantă de poartă. Fotbaliştii adevăraţi au ieşit la lumină la reluare. Hamza şi Boudjemaa au umilit fostul lider al Ligii 1. Primul l-a făcut spectator pe Bălgrădean cu o foarfecă din 10 metri. Boudjemaa l-a driblat apoi cum a vrut pe Luchin la golul doi, înscris de Opriţa, şi apoi a reuşit un lob superb de la 35 de metri pentru 3-0.

Niculae a apucat să marcheze în prelungiri, însă n-a reuşit să dea mai încet scandările din tribune "Ruşine să vă fie!'.