Pierdere mare pentru Steaua în vederea duelului cu Oţelul

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 08 aprilie 2012

Mihai Stoichiţă a rămas în această seară fără o piesă extrem de importantă în vederea deplasării din etapa viitoare pe terenul Oţelului.

În minutul 67 al meciului cu Sportul, la scorul de 3-1, Geraldo a oprit prin fault un contraatac al oaspeţilor şi a încasat de la "centralul" Cătălin Popa cartonaşul galben, al şaptelea din stagiune, care îl face automat suspendat pentru meciul cu campioana. Înlocuitorul portughezului în centrul defensivei steliste la meciul următor va fi ales dintre Iliev şi Gardoş.

Steaua mai avea înaintea meciului cu Sportul alţi doi jucători în pragul suspendării: pe Bourceanu, care a jucat din primul minut în această seară, şi pe Iliev, fotbalist care fost rezervă.

Oţelul - Steaua e programat sîmbătă, 14 aprilie, de la ora 20:00, în direct la DigiSport şi liveTEXT pe GSP.ro.

6,11 era media notelor GSP a lui Geraldo înainte de Sportul, cea mai mare din lotul Stelei dintre jucătorii care au cel puţin 10 meciuri bifate în acest sezon al Ligii 1

Citeşte şi: FOTO » Hattrick de pase! Tatu a condus Steaua spre o victorie categorică în faţa Sportului, 4-1