Liga Campionilor

VIDEO Am comentat ALTFEL Bayern Munchen - Real Madrid 2-1! » Ribery şi Mario Gomez le-au administrat madrilenilor prima înfrîngere în Europa!

Mario Gomez a adus victoria nemţilor în ultimul minut al meciului Foto: Reuters

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Tuesday, 17 April 2012

În această seară v-am propus să comentăm împreună un meci de gală din semifinalele Champions League, Bayern - Real. Dar nu în formatul liveTEXT cu care v-am obişnuit, cel clasic, minut - fază, ci un pic altfel.

Semifinalele Ligii Campionilor au debutat azi cu duelul dintre Bayern Munchen şi Real Madrid. Nemţii au profitat avantajul psihologic al duelurilor directe jucate la Munchen, dar şi al faptului că madrilenii se gîndesc şi la marele duel de sîmbătă din campionat cu Barcelona, reuşind să cîştige cu 2-1. Ribery a deschis scorul în prima repriză, Ozil a egalat imediat după pauză, dar Mario Gomez a adus victoria nemţilor în ultimul minut.

Bayern - Real 2-1 (Ribery 17 VIDEO, Gomez 90 VIDEO / Ozil 53 VIDEO)
Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba - Luiz Gustavo, Schweinsteiger - Robben, Kroos, Ribery - Gomez
Real Madrid: Casillas - Arbeloa, Sergio Ramos, Pepe, Coentrao - Xabi Alonso, Khedira - Di Maria, Ozil, Cristiano Ronaldo - Benzema

Arbitru: Howard Webb. Asistenţi: Michael Mullarkey, Stephen Child (toţi din Anglia)

Mîine seară este programat celălalt duel din semifinale, Chelsea - Barcelona, de la ora 21:45, în direct la TVR 1/DolceSport şi liveTEXT pe GSP.ro.

Finala Ligii se va disputa pe 19 mai, la Munchen.