VIDEO Joacă de copii » Torres a reuşit prima triplă la Chelsea în meciul cu QPR, scor 6-1

Fernando Torres începe să îşi revină la forma la care s-a consacrat la Liverpool

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 29 aprilie 2012

Golul marcat pe finalul meciului cu Barcelona din semifinalele Ligii Campionilor a însemnat descătuşarea pentru Fernando Torres.

Folosit titular în meciul cu QPR, atacantul spaniol şi-a răsplătit antrenorul cu prima triplă de cînd s-a transferat la gruparea londoneză.

Chelsea a fost de neoprit în meciul de astăzi. După numai 25 de minute avea un avantaj de 4-0 pe tabela de marcaj, două din goluri fiind marcate de Torres. Pe lîngă spaniol, în prima parte a meciului şi-au mai trecut numele pe tabela de marcaj căpitanul Terry şi atacantul Sturridge, acesta din urmă marcînd chiar în primul minut.

În repriza secundă, Torres a reuşit cel de-al treilea gol în minutul 64, iar Malouda a dus scorul la 6-0. Într-un moment de relaxare a gazdelor, QPR a reuşit să marcheze golul de onoare prin Cisse.