Comedie braşoveană » Faze de tot rîsul la CFR - Braşov 1-0

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Tuesday, 01 May 2012

După o primă repriză anostă, debutul reprizei secunde de la CFR Cluj - Braşov (1-0) a stîrnit amuzament în tribune.

La faza golului victoriei clujene marcat de Kapetanos, în minutul 47, stoperul braşovean Majernik a încercat să respingă cu capul, însă a produs o execuţie caraghioasă. Fundaşul abia dacă a atins mingea şi mai mult i-a aşezat-o grecului, care a zis "Mersi" şi l-a executat pe Felgueiras.

În minutul 52, a venit un nou episod de Stand Up Comedy braşovean. "Centralul" Ovidiu Haţegan a fost obligat practic de Hadnagy să acorde un penalty pentru gazde după ce atacantul braşovean a sărit cu ambele mîini, ca la volei, spre o minge care survola propriul careu! Culmea, după comiterea henţului, Hadnagy a aterizat urît şi s-a autoaccidentat.

A avut noroc că Felgueiras i-a reparat gestul inexplicabil şi a apărat lovitura de pedeapsă bătută de Cadu.

Click aici pentru galeria foto de la CFR Cluj - Braşov 1-0