Lucescu jr: "Patru minute de prelungire au fost cam multe"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 07 May 2012

Antrenorul Rapidului, Răzvan Lucescu, a încercat să explice de ce echipa lui nu a reuşit să învingă în faţa unei echipe care se luptă pentru evitarea retrogradării, FCM Tg. Mureş. Ljubojevici a stabilit scorul final, 1-1, în al patrulea minut de prelungiri.

"Nimic nu anunţa primirea golului însă o greşeală copilărească ne-a costat. Trebuie să acceptăm un rezultat nedrept. Am avut un contraatac pe care puteam să-l transformăm în 2-0 şi nu am făcut-o.

Dacă au greşit Marcos Antonio şi Coman la gol? În nici un caz nu e greşeala lui Dani, a fost o fază nefericită. Despre arbitraj nu vreau să spun prea multe. O echipă care trage de timp să primească patru minute de prelungire mi se pare însă cam mult.

De ce nu m-aţi crezut cînd v-am spus că nu contăm la campionat? Rămîne să ne luptăm pentru ce mai e de obţinut în acest final de sezon, o clasare cît mai în faţă", a declarat Lucescu jr. la Fanatik Show de pe DigiSport.