Kapetanos, omul decisiv » Grecul a fost salvatorul celor de la CFR Cluj în 6 partide!

Kapetanos e jucătorul decisiv pentru CFR

Articol de Liviu Manolache  —  marţi, 08 mai 2012

Liderul CFR Cluj îşi pune mari speranţe în Kapetanos şi pentru derby-ul cu Universitatea. 19 din cele 37 de goluri din contul lui Kapetanos au fost înscrise în ultimele 15 minute, 10 din acestea fiind marcate cel mai devreme în minutul 90.

În 23 din cele 36 de meciuri în care a marcat Kapetanos în Liga 1 golurile lui au fost decisive: 6 din cele 23 au fost pentru CFR:

et  17, 1 gol, Steaua-CFR         1-1, gol 0-1 decisiv
et  19, 1 gol, CFR-FCM             1-0, decisiv
et  20, 1 gol, Medias-CFR          1-1, decisiv
et. 22, 1 gol, Sportul-CFR         1-1, decisiv
et. 29, 1 gol, CFR-Brasov          1-0, decisiv
et. 30, 1 gol, Dinamo-CFR          0-1, decisiv

13 goluri din 37 au fost marcate din postura de rezervã, 4 pentrut CFR.

În 2009-2010 a reuşit o serie incredibilã de 6 meciuri la rînd în care şi-a trecut numele pe tabelă, atunci consemnîndu-se şi singura dublă în Liga 1 (et 13 dubla - et.18).

25 de echipe au primit gol in campionatul României de la grec. Sîmbătă, Pantelis a înscris pentru a doua oarã în poarta dinamovişilor, precedentul consemnîndu-se în etapa a13-a, 08/09, Dinamo-Steaua 1-1.