Rednic l-a bruscat pe arbitrul Istrate în pauză la Astra - Chiajna 0-2 şi a fost eliminat

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 10 May 2012

Nervii au cedat la Ploieşti în finalul primei reprize a partidei Astra - Chiajna (0-2), la scorul 0-1. În minutul 42, Budescu a protestat pentru că arbitrul Dragoş Istrate nu a dictat fault la o intrare asupra lui şi a primit cartonaşul galben.

Atacantul şi-a făcut semnul crucii şi a zîmbit ironic în direcţia "centralului" bucureştean, moment în care a văzut al doilea avertisment şi a fost eliminat.

La pauză, jucătorii Astrei l-au înconjurat pe arbitru, reproşîndu-i eliminarea lui Budescu. A apărut pe gazon şi Mircea Rednic. Extrem de nervos, antrenorul l-a împins cu mîinile în piept pe Istrate în timp ce îi făcea reproşuri acestuia. "Centralul" a taxat gestul "Puriului" la revenirea de la cabine şi l-a trimis în tribune.

Tehnicianul Astrei a urmărit repriza a doua de undeva de deasupra băncilor de rezerve.