Cadu şi Bornescu s-ar putea reîntîlni la rejucare!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 11 mai 2012

Duelul dintre Ricardo Cadu şi Mircea Bornescu s-ar putea relua la rejucarea meciului dintre U Cluj şi CFR Cluj. VEZI AICI IMAGINI CU INCIDENTELE DINTRE CEI DOI!

Click aici pentru toate amănuntele deciziei!

Comisia de Disciplină a hotărît astăzi ca meciul întrerupt în minutul 27, la 1-0 pentru "feroviari" să se reia din minutul 1, la scorul 0-0. GSP.RO a găsit o posibilă dată la care partida ar putea avea loc, între etapele 33 şi 34.

Dacă aceasta va fi şi decizia LPF, Cadu şi Bornescu, suspendaţi pentru două etape, vor putea evolua din nou în meciul direct.

Partida dintre cele două echipe a fost întreruptă în minutul 27, după ce Bornescu a sărit la Cadu. Ambii jucători au fost eliminaţi, dar scandalul a continuat la vestiare, unde portughezul a fost agresat de masorul "studenţilor".

S-a iscat o bătaie generală, iar arbitrul Alexandru Tudor a decis să oprească meciul.