Liviu Ganea: ”Ştim că Mioveni este motivată cu foarte mulţi bani”. Vezi pe ce sumă incredibilă au jucat sibienii împotriva celor de la CFR

Liviu Ganea a dezvăluit sumele pe care au jucat cei de la Voința Sibiu împotriva lor

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Tuesday, 15 May 2012

Liviu Ganea, atacantul formaţiei CFR Cluj, a declarat că jucătorii de la Voinţa Sibiu au fost motivaţi pentru a juca pînă în ultima secundă la cel mai înalt nivel. Etapa trecută, liderul campionatului s-a impus cu 2-1 în faţa adversarilor de la Sibiu, golul victoriei fiind marcat de-abia în ultimul minut de prelungire, de Vasile Maftei.

"Sîntem în lupta pentru campionat, sîntem încrezători că putem cîştiga la Mioveni, chiar dacă ştim că echipa de acolo este motivată cu foarte mulţi bani", a declarat Liviu Ganea, la Dolce Sport înaintea partidei pe care CFR o joacă cu CS Mioveni (21:30, DigiSport 1 şi liveTEXT pe GSP.RO).

Citeşte şi: 90 de minute fac un milion de euro! Mioveniul va juca pe prime-record de la adversarele CFR-ului

Ganea a explicat că în etapa trecută, cînd CFR a jucat cu Voinţa Sibiu, adversarii au primit nişte sume incredibile pentru a-i încurca: "Am auzit că au fost vreo 200.000 pentru ei! Aşa am auzit".