Amicale

VIDEO Olimpia - Rapid 1-4 » Giuleştenii s-au distrat la Satu Mare

Rapidul lui Sabău a obținut o victorie și două remize în testele verii

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 30 June 2012

Rapid a cîştigat  amicalul cu Olimpia Satu Mare, scor 4-1. Giuleştenii au început tare partidă şi au deschis scorul în minutul 7, marcator fiind Ciolacu. Nu a durat foarte mult avantajul Rapidului, că ocupata locului 2 în Seria a 6-a a ligii a 3-a a reuşit să egaleze în minutul 8.

Pînă la pauză cele două echipe nu au mai arătat mare lucru, dar în repriza a doua rapidiştii şi-au respectat statutul de echipă de top din România şi au trecut în avantaj în minutul 68, de această dată marcînd alt tînăr, Alexandru Coman. Pancu şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor în minutul 74, cînd a reluat singur din centrul careului la colţul lung.

Tabela a fost închisă de tînărul Creţu, care a fost găsit liber în faţa porţii goale de Wallace şi nu a avut de îndeplinit decît o simplă formalitate.

Vezi aici golurile partidei Olimpia Satu Mare - Rapid 1-4!